top of page
over headshot lakeside.jpg

Lineups (tentative)

Saxophone

Main Stage

Cafe Stage

  • 9:00am  OPEN SPOT

  • 9:20am  OPEN SPOT

  • 9:40am OPEN SPOT

  • 10:00am Hour of Darkness Jazz Lab (LHPS), Frey Peralta

  • 10:20am OPEN SPOT

  • 10:40am Eustis HS Golden Panther Jazz Combo 2, Matthew Flenner

  • 11:00am Umatilla High School, Yannick Innis

  • 11:20am Eustis HS Golden Panther Jazz Combo 1, Matthew Flenner

  • 11:40am Eustis Middle School Jazz, Gerry Ricke

  • 12:00pm 

  • 1:00pm East Ridge High School Jazz Ambassadors,  Jessica Shaw

  • 1:20pm Ponte Vedra High School, Daniel Lezcano

  • 1:40pm University High School Jazz 2 ,Jarrod Koskoski

  • 2:00pm Southwest Jazz Ensemble, Crystal Golinello

  • 2:20pm OPEN SPOT

  • 2:40pm OPEN SPOT

  • 3:00pm Kennedy Middle School Jazz Ensemble, Michael Sperr

  • 3:20pm Tavares Middle School Red Jazz Band, Ryder Jauschneg

  • 3:40pm OPEN SPOT

Friday April 14th, 2023

  • 9:00am  Cooper City High School Jazz Ensemble, Jason Cochrac

  • 9:20am  Oviedo High School Jazz Ensemble, Zachary Chowning

  • 9:40am Mainland HS Buccaneer Jazz Ensembles, Gregory Dukes 

  • 10:00am Seabreeze High School Jazz Band, Kevin Bogdan

  • 10:20am Vero Beach High School Jazz Band, Jessica Russell

  • 10:40am University High School Jazz 1,  Jarrod Koskoski

  • 11:00am Pine Ridge High School Jazz Ensemble, Paul Robinson

  • 11:20am Tavares High School Grey Band, Cole Bushman

  • 11:40am Creekside High School Jazz 3, Rick Fowler 

  • 12:00pm Stetson University Jazz Ensemble

  • 12:30pm Spruce Creek HS 10 O’clock Jazz Band, Dave Martin

  • 1:00pm Dreyfoos School of the Arts Jazz Ensemble 3, Christopher De Leon 

  • 1:20pm Seminole High School Jazz Chiefs, PL Malcom

  • 1:40pm Eustis HS Golden Panther Jazz Ensemble 2, Matthew Flenner

  • 2:00pm Dreyfoos School of the Arts Jazz Ensemble 2, Christopher De Leon 

  • 2:20pm Creekside High School Jazz Band 2, Rick Fowler 

  • 2:40pm Tavares High School Red Band, Cole Bushman

  • 3:00pm Dreyfoos School of the Arts Jazz Ensemble 1, Christopher De Leon 

  • 3:20pm Creekside High School Jazz Band 1, Rick Fowler 

  • 3:40pm Eustis HS Golden Panther Jazz Ensemble 2, Matthew Flenner

  • 4:00pm Spruce Creek HS 11 O’clock Jazz Band, Dave Martin

  • 4:30pm Atlantic High School Jazz Ensemble, Jeremy Blackwell

  • 5:15pm Daytona State Jazz Ensemble

  • 6:00pm UCF Jazz Ensemble 2

  • 6:45pm USF Florida Jazz Ensemble 1

  • 7:30pm UCF Flying Horse Big Band

Saxophone

Main Stage

  • 9:00am Apopka High Blue Jazz Ensemble, Jeremy Langford

  • 9:20am Zephyrhills High School Jazz Ensemble, Russell Schmidt

  • 9:40am Winter Park Freshmen Jazz Band, Mike Clemente 

  • 10:00am Apopka High White Jazz Ensemble, Jeremy Langford

  • 10:20am New Smyrna Beach HS Jazz Band,  Harley Hottel

  • 10:40am Cypress Bay High School Jazz Band 1, Brett Dawson

  • 11:00am Apopka High 7th Period Jazz Ensemble, Jeremy Langford

  • 11:20am Winter Park HS Jazz Ensemble II, Mike Clemente

  • 11:40am Horizon High School Jazz Band, Charlene Cannon

  • 12:00pm UNF Jazz Ensemble III

  • 1:00pm IRCHS Wolves Jazz Band II, David Mundy

  • 1:20pm Douglas Anderson SOTA JE II, Don Zentz

  • 1:40pm IRCHS Wolves Jazz Ensemble I, David Mundy

  • 2:00pm DeLand High School Jazz Ensemble 2, Monica Leimer 

  • 2:20pm Winter Park High School Jazz Ensemble 1, Mike Clemente

  • 2:40pm Douglas Anderson SOTA JE I, Don Zentz

  • 3:00pm Lake Weir High School Jazz Band, Michael Jennings

  • 3:20pm West Port High School Jazz Ensemble I, Scotty Vance 

  • 3:40pm Deland High School Jazz 1, Monica Leimer

  • 4:00pm West Boca High School Jazz Band 1, Larry Shane 

  • 4:20pm Spruce Creek 12 O’clock Jazz Ensemble, Dave Martin

  • 5:15pm Seminole State Jazz Band

  • 6:00pm UNF Jazz Ensemble II

  • 6:45pm UNF Jazz Ensemble I

  • 7:30pm US Marine Jazz Band from Parris Island (Tentative!!)

Cafe Stage

  • 9:00 Creekside Middle School Jazz Ensemble, Gareth Pritchard

  • 9:20 New Smyrna Beach MS String Ray Jazz Band, Jonathan Brodie

  • 9:40 Flagler Palm Coast HS Jazz Ensemble II, Adam Rich

  • 10:00 Silver Sands MS Jazz, Joseph Powell

  • 10:20 Alice B. Landrum MS Jazz, Sarah Sacharski

  • 10:40 Hinson MS Hurricane Jazz Band, Kevin Gaskill

  • 11:00 Ormond Beach MS Jazz Band, Sonya Shearer

  • 11:20 Orange Park HS Jazz Ensemble, Brett Pikuritz

  • 11:40 Valley Ridge Jazz II, Andrew Burk

  • 12:00

  • 1:00 Viera High School Green Jazz Band, Dominick Eggen 

  • 1:20 Celebration High School Jazz Ensemble, Tyler Kirby

  • 1:40 Tohopekaliga High School Jazz, Scott Abbott

  • 2:00 Viera High School Gold Jazz Band, Dominick Eggen

  • 2:20 Flagler Palm Coast Jazz Ensemble 1, Adam Rich

  • 2:40 Valley Ridge Jazz 1, Andrew Burk

  • 3:00 Fruit Cover MS Flyer’s Jazz Ensemble, Don Isabelle

  • 3:20 Viera High School 7th Hour Jazz Ensemble, Dominick Eggen

  • 3:40 Freedom Crossing Academy Jazz Ensemble, Laurie Zentz

Saturday April 15th, 2023

bottom of page